Главная>>Разное>>Коротко про події цього тижня
Коротко про події цього тижня

30

Нояб -0001

Коротко про події цього тижня

В Разное

Колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка через адвокатів вимагає ком­пенсацію за розгра­бування арештовано­го маєтку. Кримінальну справу щодо цього ін­циденту відкрили в січні 2017-го. У квітні адвока­ти колишнього прокурора домог­лися проведення огляду будинку через суд. Полі­ція описала майно та га­рантувала його безпеку.

 

У Чехії суд ліквіду­вав самопроголошене “представництво ДНР” як незаконне. Про це повідомив посол Укра­їни в Чехії Євген Перебийніс. Засідання суду тривало 2 год. Представ­ництво відкрили у ве­ресні 2016-го. Його го­ловою стала місце­ва сепаратистка Нелі Лискова.

 

Україна посіла 30-те місце в рейтингу “Світових військових потуг” серед 132 дер­жав світу. Список очо­лили Сполучені Шта­ти. За ними йдуть Росія та Китай. В Україні налі­чують 238 одиниць авіа­техніки — 39 винищува­чів, 89 транспортних лі­таків, 2449 бойових тан­ків, за оцінками укла­дачів рейтингу. Україна має 18 млн осіб праце­здатного віку.

 

Білоруський співак Макс Корж попри ста­тус нев’їзного відвідав Київ. Йому на п’ять ро­ків заборонили перети­нати кордон України че­рез концерт в окупова­ному Криму. Співак сфо­тографувався на майда­ні Незалежності та біля монументу Батьківщині-матері й виклав світ­лини в соцмережі “Інстаґрам”. У СБУ відмо­вилися прокоментувати його приїзд.

 

27 червня в Німеччи­ну відправили 14 укра­їнських військовослуж­бовців, поранених під час бойових дій на Дон­басі. Там вони пройдуть курс лікування. Реабілі­тацію, залежно від по­ранення, проходити­муть від кількох міся­ців до року. Загалом із 2014-го по 2017 роки 88 українських поране­них пройшли стаціонар­не лікування в Німеч­чині. З них 79 — в гос­піталях бундесверу, ще дев’ять — у цивільних клініках.

 

Колишній президент невизнаної республі­ки Придністров’я Євген Шевчук таємно втік у Молдову. Поліція по­рушила кримінальну справу про розкрадан­ня державних коштів в особливо великих роз­мірах. Шевчук уночі са­мотужки переправився через Дністер на човні, де здався місцевим при­кордонникам. Очолював Придністров’я в 2011-2016 роки.

 

У Китаї закриють канат­ну дорогу, яка з’єднува­ла ізольоване село Їнгґе з рештою світу. Це най­вища подібна конструк­ція в Азії. Канати на ви­соті 260 м протягнули 1999-го. Кабінка курсу­вала щодня. Вміщува­ла не більше десяти лю­дей. Спуск тривав 10 хв. Коштував 5 юанів — ₴20. Систему збудува­ли на гроші десяти міс­цевих сімей. 2011-го року до села про­клали дорогу. Добира­тися нею до траси треба З год.

— Ці канати жодного разу не лагодили, — розповідає фермер Джі Шін. — Усе іржаве, їдеш і молишся всім бо­гам, щоб упасти в річку не цього разу. Але коли обираю між 10-хвилинним спуском і кількаго­динною поїздкою, завж­ди йду до кабінки. Нещодавно уряд пообі­цяв завершити будівни­цтво мосту.

 

230 кілометрів проїхав 13-річний сирієць під автобусом. Зачепився знизу в пе­редмісті Танжера в Марокко. Авто­бус їхав до іспанської Севільї. Там во­дій помітив щось дивне між колеса­ми, коли виймав багаж. Викликав по­ліцейських. Ті дістали хлопця і відвез­ли до лікарні.

Підліток неушкоджений. Розповів, що намагався дістатися Європи кіль­ка разів. Батьки загинули в Сирії. Мав $300. Гроші видурив перевізник, але на човен не взяв. Іспанська міґраційна поліція заявила, що хлопця повернуть у марокканський притулок.

 

Збірна Чілі обіграла Португалію у півфіналі Кубка конфедерацій з футболу.

Зустріч пройшла в середу, 28 червня, у Каза­ні, Росія. Основний час матчу закінчився вні­чию — 0:0. У серії одинадцятиметрових влуч­нішими були південноамериканці — 3:0. Воротар чилійців Клаудіо Браво взяв усі удари португальців — Рікардо Куарежми, Моутіньйо і Нані.

— Я не думаю, що це випадковість. Для до­сягнення таких результатів потрібно працю­вати, тренуватися, аналізувати опонентів.

Ми вдумливо готувалися до зустрічі із су­перником. Я завжди знав, що мені потрібно робити, — сказав Браво.

Учора у матчі Мексика — Німеччина визна­чився другий фіналіст турніру.

 

Джерело статті: “Газета по-українськи”