"Енергоатом" спростував заяви про штучне зниження виробництва і підтримав антикризові заходи Кабміну

07

Май 2020

"Енергоатом" спростував заяви про штучне зниження виробництва і підтримав антикризові заходи Кабміну

В Статьи

Антикризові заходи, що ухвалюються Кабміном і Міненерго, зокрема і щодо досягнення фізичної (перегляд балансу) і фінансово-економічної стабілізації енергоринку зараз виправдані.

Об этом сообщает Компромат РУ

Про це заявив в.о. керівника НАЕК "Енергоатом" Петро Котін БізнесЦензору.

"Енергоатом" ухвалив рішення вивести в резерв низку енергоблоків АЕС на період карантину для забезпечення нового зниженого балансу електроенергії, з огляду на зниження споживання порівняно з минулим роком на поточний період на 50 млн кВт*год щодня.

"Енергоатом" спростував заяви про штучне зниження виробництва і підтримав антикризові заходи Кабміну

Цензор.нет

"Оператор надає нам конкретну цифру, що вимагає від нас зупинки низки наших енергоблоків. Ми можемо вчинити по-іншому, розвантаживши всі енергоблоки, але в такому стані глибокого розвантаження їх робота буде неефективною. Зупинка декількох енергоблоків дозволить працювати іншим на рівні потужності, близькому до номінальної", – наголосив Котін.

Він також висловив підтримку антикризових дій міністерства.

"Ми відстежуємо загальну ситуацію в енергосистемі, зниження споживання. Тому необхідно дочекатися стабілізації в цілому, як на енергоринку, так і економіці. Але ми не повинні виробляти електроенергію тільки тому, що хочемо це робити. Відпущена електроенергія повинна оплачуватися. Сьогодні ми маємо величезні заборгованості від енергоринку. Компанія досі не стягнула 16 млрд боргів. І в таких умовах повинні продовжувати повністю фінансувати нашу виробничу програму. На мій погляд, антикризові заходи, які ухвалюються Кабміном і Міненерго, зокрема і щодо досягнення фізичної (перегляд балансу) і фінансово-економічної стабілізації енергоринку зараз виправдані", – підсумував він.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає загальне зменшення споживання на 9,5% до 138 млрд кВт/год за рік і паритетне зниження виробництва всіх видів генерації.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в TelegramДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/energoatom-sprostuvav-zayavi-pro-shtuchne-znizhennya-virobnitstva-i-pidtrimav-antikrizovi-zahodi-kabminu.htm”