Переговорники від США та Росії прокоментували зустріч щодо гарантій безпекиЗаступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути".

Об этом сообщает Люди


“Розмова була складною, довгою, дуже професійною, глибокою, конкретною, без спроб щось прикрасити, обійти якісь гострі кути... Сполучені Штати дуже серйозно підійшли до російських пропозицій з безпеки, провели їхнє опрацювання... США у Женеві пояснила, чому нерозширення НАТО — це імператив”, - цитують Рябкова російські державні агенції.


Він додав, що про подальші кроки роботи Москва судитиме за підсумками переговорів із НАТО у Брюсселі 12 січня та засідання постійної Ради ОБСЄ 13 січня.


Окрім Рябкова, РФ представляв заступник міністра оборони Алєксандр Фомін.


США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни, заявила заступниця державного секретаря США Венді Шерман.


У Держдепартаменті США додали, що Вашингтон запропонував Москві провести подальші двосторонні консультації незабаром.


Зазначимо, що МЗС Росії 17 грудня опублікувало російський проєкт угоди про заходи забезпечення безпеки РФ та держав-членів НАТО. Він складається з дев’яти статей, що передбачає відмову НАТО від розширення, включаючи приєднання України, ведення військової діяльності на території країн Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, а також від розміщення ракет середньої та меншої дальності в локаціях, звідки вони можуть вразити територію інших учасників.


7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ. РФ не має наміру йти на поступки.


Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього.


«Аргумент»

Источник: Проект