Главная>>Разное>>«Нарізане» відео суд не приймає, а Розенблат «нікуди не бігав»...
«Нарізане» відео суд не приймає, а Розенблат «нікуди не бігав»...

30

Нояб -0001

«Нарізане» відео суд не приймає, а Розенблат «нікуди не бігав»...

В Разное

Учора Солом’ямський районний суд міста Києва обирав запобіжний захід вже позафракційному на­родному депутату Украї­ни Бориславу Розенблату в так званій справі «бур­штинової мафії». Об этом сообщает uznayvse.in.ua со ссылкой на СМИ.

Сторона обвинувачен­ня — прокурори САП — клопотали призначити депутату Розенблату зас­таву в понад 10 мільйо­нів гривень, а також щоб депутат здав усі паспор­ти та носив електронний браслет, прибував за першим викликом до слідчого прокурора та суду, не покидав межі Києва, утримувався від контактів з іншими фі­гурантами справи. Зас­тупник керівника Спеці­алізованої антикорупційної прокуратури Во­лодимир Кривенко пові­домив, що заяв про взят­тя на поруки Розенблата не надходило ні від кого.

Прокурори наполягали переглянути під час су­дового засідання про­довження відеозапису, знятого прихованою ка­мерою агента НАБУ Ка­терини, однак суддя Світлана Кушнір відмо­вила у перегляді «кіно», бо воно — «нарізане». За оцінками правоохорон­ців, загальна тривалість прихованої зйомки — майже 60 годин. Проти перегляду відео в суді виступили й адвокати Розенблата, наполягаю­чи на тому, що ці запи­си не можуть бути вико­ристані як докази. Нато­мість прокурор САП В. Кривенко висловив по­боювання, що Розенблат може втекти до Німеч­чини, де він має нерухо­мість, сховатись від слід­ства та впливати на свід­ків, підробку докумен­тів. Прокурор також зая­вив, що охоронці депутата співпрацюють зі слідством і вже дають викривальні покази.

«Я ніколи нікуди не бігав і тікати не буду», — сказав Розенблат. Парла­ментарій також наголо­сив, що подані ним до парламенту законопро­екти були спрямовані на наведення ладу із видо­бутком бурштину. Розен­блат заявив, що має гро­ші на заставу, адже він офіційний мільйонер — у декларації за 2016-й рік за­писав 1,72 мільйона до­ларів, що за нинішнім курсом становить понад 44 мільйони гривень. За словами депутата, ці гро­ші не лежать у нього до­ма, а «працюють» — у його родини є аграрний та інший бізнес. І якщо суд призначить таку зас­таву, то «доведеться зак­ривати деякі підприєм­ства».

Народний обранець підозрюється у здійснен­ні злочинів, передбаче­них ч.4 ст.368 (отриман­ня хабара), ч.2 і 3 ст.369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Олександра КУЧЕРЯВА.

 

Р.S. На час здачі номера до друку рі­шення про запо­біжний захід ще не було прийнято.

 

Джерело статті: газета «Голос України»