Главная>>Разное>>НЕБАЧЕНИЙ УРАГАН ПРОЙШОВ ЧЕРКАЩИНОЮ
НЕБАЧЕНИЙ УРАГАН ПРОЙШОВ ЧЕРКАЩИНОЮ

30

Нояб -0001

НЕБАЧЕНИЙ УРАГАН ПРОЙШОВ ЧЕРКАЩИНОЮ

В Разное

1 липня на території області пройшли сильні зливові дощі та шквалисте посилення вітру, що призвело до перебоїв із енергопостачанням, падінням дерев та перекриттям автошляхів і ліній залізничного сполучення. Значних руйнувань, крім житлових та адміністративних будівель, також зазнали об’єкти сільськогосподарських підприємств.

У зону дії негоди потрапили 5 районів області: Золотоніський, Чорнобаївський, Драбівський, Уманський та Шполянський. Най­більше постраждали Золотоніський та Чорнобаїв­ський. Державні служби працюють у посиленому режимі — рятувальники, лісівники, енергетики, працівники транспортних мереж, комунальники.

 

Перекриті колії й автошляхи, зірвані дахи з будинків

На території фермерського господарства СТОВ «Лан», у селі Ярославка Шполянського району, по­ривчастий вітер зірвав покрівлі з 8 господарських споруд та гуртожитку. Постраждали також 8 при­ватних житлових будинків, з яких частково зірвано шифер. У самому населеному пункті на автошляхи впали 7 дерев, які згодом прибрали працівники господарства та місцевої пожежної охорони.

В Уманському районі, на автошляху М-12 «Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знамянка», поблизу села Оксанине, а також у селі Богданівка Драбівського району внаслідок посилення вітру були по­валені 62 дерева, які перекрили рух автотранспорту. Завал за допомогою інженерного інструменту та обладнання силами служби утримання автодоріг та рятувальників місцевих пожежно-рятувальних частин усунуто.

Найбільше через негоду постраждали Золото­ніський та Чорнобаївський райони. У населених пунктах цих районів тривалий час працювали над відновленням енергопостачання, зв’язку, а також водопостачання та водовідведення. Так, на Чорнобаївщині внаслідок пошкодження газопроводу відключено один багатоповерховий житловий будинок на 60 квартир та 38 приватних домово­лодінь. Усього в районі розпиляні та прибрані з автошляхів 113 дерев.

У Золотоніському районі на території зерносхо­вища ТОВ «Нібулон», що у селищі Вознесенське, на залізницю станції Пальміра повалено металевий бункер для зберігання зерна. Конструкцію вагою 150 кг вітер підхопив і відніс просто на колію. До 5 години ранку усі конструкції прибрали з колій, після чого рух потягів відновився.

У Черкасах на Бульварі Шевченка поблизу вулиці Горького на проїжджу частину вулиці впало дерево, яке повалило одну із бетонних опор, а та потягнула за собою всю тролейбусну лінію, яка повалила ще дві бетонні опори. Подія заблокувала рух тролейбусів центральною вулицею.

 

До лікарів звернулися майже півсотні черкащан

За даними Департаменту екстреної медичної до­помоги, внаслідок буревію в області постраждали 48 осіб, 31 людина звернулася за медичною допомогою, 17 із них були госпіталізовані, з них 4 дітей.

Найбільша кількість постраждалих — 32, зареє­стрована у Золотоніському районі, з них 22 людини звернулися за медичною допомогою, 10 людей були госпіталізовані, серед них 4 дітей.

Постраждали люди також у Чорнобаївському районі — 14 осіб, з них 5 були госпіталізовані, та у Катеринопільському районі, де внаслідок буревію за медичною допомогою звернулися двоє дорослих, яких теж госпіталізували.

Одну дитину віком 10 років, яка отримала че­репно-мозкову травму, бригада «санітарної авіа­ції» з Золотоноші терміново доставила до дитячої обласної лікарні у Черкасах. За даними лікарів, стан дитини залишається стабільно важким.

 

Стихія знеструмила 181 населений пункт

Негода лишила без енергопостачання 181 населе­ний пункт. Бригади енергетиків, взявшись віднов­лювати постачання, за день скоротили цю цифру до 76. Повністю ліквідувати наслідки буреламу планують до кінця тижня.

Щоправда, працювати енергетикам у нинішніх умовах дуже складно. У РЕМах бракує інструмен­ту, техніки, робочого одягу, палива. Ці питання вирішуються в екстреному порядку, проводяться напряму необхідні закупівлі.

 

Працює обласний штаб із ліквідації наслідків

У постраждалих районах працюють мобіль­но-оперативні групи Управління ДСНС, які до­датково укомплектовані психологами. У Золото­ніському та Чорнобаївському районах додатково розгорнуто інженерні мобільні групи цивільного захисту. В усіх районах у цілодобовому режимі працюють штаби з ліквідації надзвичайної си­туації.

У районах, які найбільше постраждали внаслідок буревію, функціонують «гарячі» телефонні лінії:

Золотоніський район: (0237) 5-27-03

Чорнобаївський район: (0239) 2-24-46

За загальним станом проведення аварійно-відновлювальних робіт слідкує обласний штаб з усунення наслідків негоди.

Підготувала Олеся Безпалова

 

Джерело статті: черкаська газета «Нова доба»