Луценко схвалив підозри оточенню Порошенка, які раніше вважав незаконними

07

Авг 2019

Луценко схвалив підозри оточенню Порошенка, які раніше вважав незаконними

В Статьи


Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що його заступник визнав достатніми докази для оголошення підозр екс-голові Нацбанка Валерії Гонтаревій та екс-заступнику глави Адміністрації президента Олексію Філатову.

Про це йдеться у відео на сторінці Генпрокуратури в YouTube.

«На жаль, тоді (попереднього разу, коли ГПУ говорила, що підозри були висунуті з порушенням), як я вважаю, в силу максимальної політизації моменту, виборів, було недотримання процедури. Всі ці справи були передані в інше управління, були проаналізовані, старшим групи прокурорів був призачений тепер вже мій заступник Сергій Кізь, і Костянтин Кулик та його команда показували всі докази, які, на його думку, свідчать про можливість підписання підозри».

«Кізь вбачає достатність доказів, зібраних групою Кулика. Відтак підозру отримає людина, яка безпосередньо ставила свій підпис на документах брокерського характеру, пан Стеценко, заступник групи ІСU, пані Гонтарева як керівник ІСU, і пан Філатов як адвокат, який обслуговував цю оборудку».

«В разі якщо підозра буде доповнена всіма необхідними достатніми доказами, справа буде передана до суду», – заявив Луценко.


Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, сьогодні повістку з викликом на допит отримала екс-голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Як відомо, у квітні ГПУ уже викликала для вручення підозр і допиту ексглаву Адміністрації президента Бориса Ложкіна, колишнього заступника голови АП Олексія Філатова і ексглаву Нацбанку.

На допит викликали й інших фігурантів розслідування у «справі Курченка»: ексмінстра екології Злочевського та співвласника компанії ICU Стеценка.

28 березня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Департамент міжнародно-правової співпраці ГПУ завершив розслідування стосовно бізнесмена Сергія Курченка. За його словами, Курченко підозрюється в участі у злочинній організації експрезидента Віктора Януковича і здійсненні в її складі особливо тяжких злочинів проти держави Україна.

Луценко зазначив, що під час розслідування злочинів повідомлено про підозри 98 особам, в тому числі високопосадовцям, з них 12 – вищі посадові особи центральних органів виконавчої влади, а також Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних підприємств.

Того ж дня заступник голови Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Костянтин Кулик повідомив, що фігурантами справи Курченка, яким ГПУ оголосила про підозру, є ексглаву АПУ Борис Ложкін, ексголова Нацбанку Валерія Гонтарева, ексміністр екології Микола Злочевський, тодішній заступник голови АПУ Олексій Філатов та інші топ-чиновники.

Відповідну заяву Кулика було передано журналістам.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/policy/henprokuror-skhvalyv-pidozry-otochenniu-poroshenka-iaki-ranishe-vvazhav-/” Об этом сообщает maudan3.com со ссылкой на СМИ.