Порошенко підписав закон, який розширює зону контролю України в Чорному морі

30

Дек 2018

Порошенко підписав закон, який розширює зону контролю України в Чорному морі

В Статьи

Порошенко підписав закон, який розширює зону контролю України в Чорному морі Фото: president.gov.ua

Метою закону є "гармонізація морського законодавства" України з законодавством інших причорноморських держав та інших держав-учасниць Конвенції ООН з морського права 1982 року, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает tvoyaparallel.in.ua со ссылкой на СМИ.

Також закон спрямований на попередження контрабанди та нелегальних заходів суден до закритих портів окупованих територій України.

Відповідно до закону, прилегла зона України — це зона відкритого моря, яка прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані не більше 24 морських миль, відлічених від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України.

"У своїй прилеглій зоні Україна здійснює контроль, необхідний з метою запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України у межах території України, включаючи її внутрішні води, або територіальне море", — йдеться у повідомленні.

Відповідно до закону, уповноважений орган, який забезпечує недоторканність держкордону та охорону суверенних прав України в її прилеглій та виключній (морській) економічній зонах може зупиняти судна; оглядати їх; затримувати чи арештовувати судна та/або членів їх екіпажу, за виключенням військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою.

Згідно закону, якщо судно порушило законодавство України і робить спробу зникнути, уповноважений орган має право "переслідувати таке судно по гарячих слідах" з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон "Про прилеглу зону України", який дозволить розширити контроль у Чорному морі, 6 грудня.

Нагадаємо, російські військові в неділю, 25 листопада, атакували українські катери, що спробували пройти з Чорного в Азовське море, але не були пропущені через Керченську протоку. Шестеро українців отримали поранення.

Російські прикордонники захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу". Після цього проходження суден, які прямували в українські порти в Азовському морі, кілька днів було повністю заблоковане.

Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував на 2 місяці 24 українських моряків, яких захопили ФСБ Росії в районі Керченської протоки.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/poroshenko_pidpysav_zakon_yakyy_rozshyryuie_zonu_kontrolyu_ukrainy_v_chornomu_mori_276723.html”