Нардеп Мосійчук про томос і загрозу з РФ: Україна має пройти по лезу – новини ZIK.UA

17

Окт 2018

Нардеп Мосійчук про томос і загрозу з РФ: Україна має пройти по лезу – новини ZIK.UA

В Статьи

понеділок, 15 жовтня, 2018, 22:52 Суспільство


Нардеп Мосійчук про томос і загрозу з РФ: Україна має пройти по лезу

ZIK
ZIKРішення Константинополя надати Україні автокефалію було прийняте в історичний момент. Під час прямого військового зіткнення між Україною і Росією. Тому тут треба пройти по лезу. І пройти таким чином, щоб виграти цю війну і це протистояння. Об этом сообщает innovanews.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Радикальної партії») Ігор Мосійчук.


Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві


Народний депутат Ігор Мосійчук зазначив, що до цього моменту Україна йшла дуже довго.


«І це дійсно відбулось в історичний момент. В момент прямого військового зіткнення між Україною і Росією. Тому тут треба пройти по лезу. І пройти таким чином, щоб виграти цю війну і це протистояння», – підкреслив гість програми.


Ігор Мосійчук наголосив, що держава має зробити усе, щоби не збурити ситуацію в країні і щоби не дати можливість Москві розв’язати війну, користуючись ситуацією з томосом.


«Користуючись нагодою, я звертаюся до всіх українських політиків. Треба дистанціюватись від створення Української помісної православної церкви, не піаритись на цьому, дати можливість прихожанам самим визначитись. І найголовніше – треба утриматись від закликів до силового захоплення храмів, до розв’язання релігійного конфлікту, який нав’язується з Москви», – підкреслив народний депутат.


Ігор Мосійчук додав, що є дуже чітке бачення того, як усе відбуватиметься після створення Єдиної помісної української православної церкви:


«Має відбутися об’єднуючий собор Української православної церкви, де буде обраний патріарх. Після цього або паралельно з цим парламент має ухвалити законопроекти, які визначать, що церкви, які мають свій центр за межами України, мають вказати це в назві. З цього моменту перестане існувати УПЦ (МП), вона буде перереєстрована. От тоді я хочу побачити, скільки священослужителів нинішнього Московського патріархату підуть перереєстровуватись на Російську православну церкву в Україні. І останній етап – Кабмін має ухвалити рішення про приналежність лавр, монастирів і храмів в Україні», – розповів нардеп Ігор Мосійчук.


Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріарх продовжив процедуру надання томосу українській церкві.


Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ (КП) Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.


Президент України Петро Порошенко наголосив, що рішення про надання автокефалії прийняте.


Президент пообіцяв захистити права священиків і вірян УПЦ МП, які приєднаються до Єдиної помісної православної української церкви.


Глава УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет пояснив, як скасування анафеми допоможе об’єднанню українських церков.


Спеціальний посол США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Константинопольського Патріархату надати українським православним канонічну автокефалію стало геополітичною поразкою Кремля.


Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в разі переслідувань Росія захищатиме інтереси православних Московського патріархату в Україні, як захищає росіян і російськомовних.


Керівник Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Волоколамський Іларіон заявив, що Синод Російської православної церкви вирішив розірвати спілкування із Константинополем.

Джерело статті: “http://zik.ua/news/2018/10/15/nardep_mosiychuk_pro_tomos_i_zagrozu_z_rf_ukraina_maie_proyty_po_lezu_1427189”