Найближчим часом Україна підпише договір про закупівлю вакцини проти коронавірусу зі ще однією компанією – Степанов

21

Янв 2021

Найближчим часом Україна підпише договір про закупівлю вакцини проти коронавірусу зі ще однією компанією – Степанов

В Статьи

Поки Україна уклала договір лише з китайською Sinovac Biotech

Найближчим часом Україна укладе договір на постачання вакцин проти коронавірусу зі ще однією компанією. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна", яке вийшло 21 січня.

Об этом сообщает RuGate

Він нагадав, що вже укладено угоду з китайською Sinovac Biotech.

"З іншою компанією ми укладемо договір найближчим часом. На жаль, оголосити назву цієї другої компанії я поки не можу. Розголошення будь-якої інформації до моменту підписання договору призведе до зриву домовленостей – такі умови співпраці. Одразу після підписання договору на постачання я зможу повідомити всі деталі", – сказав міністр.

Степанов повідомив, що закупівлю проводитимуть через міжнародну організацію.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко повідомляв 20 січня, що Міністерство охорони здоров’я проводить перемовини про закупівлю вакцин проти COVID-19 з індійським виробником Serum Institute.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на ранок 21 січня в Україні коронавірус підтвердили в 1,18 млн осіб, 21,5 тис. пацієнтів померли, 915 тис. – одужали.

Головний санлікар України Віктор Ляшко говорив, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує безплатно отримати 8 млн доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн осіб (щеплення одній людині роблять двічі). Перші 5% доз у межах програми COVAX Україна очікує на початку 2021 року. Пізніше він говорив, що Україна може отримати додатково ще 8 млн доз. Про те, що Україна отримає 16 млн доз вакцини, 29 грудня заявляв міністр Кабміну Олег Немчінов.

МОЗ України 28 грудня уклало контракт про постачання китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac Biotech. Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов обіцяв, що перша партія прибуде в Україну в лютому, для українців вакцинація за програмою МОЗ буде безплатною. 1,9 млн доз вакцини МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", яка здобула квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. 2022 року "Лекхім" планує почати виробництво вакцини від Sinovac у Харкові. Зареєструвати препарат в Україні "Лекхім" планує до 5 лютого.

Якщо ефективність вакцини виявиться нижчою ніж 70%, її вартість мають повернути Україні, говорив керівник держпідприємства "Медичні закупівлі" Арсен Жумаділов. Вакцина пройшла третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У Туреччині дослідження продемонстрували 91,25% ефективності, в Індонезії – 65,3%, у Бразилії – загалом 50,38%. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає, щоб для затвердження вакцина мала ефективність принаймні в 50% випадків, тому Sinovac долає цей поріг.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/najblizhchim-chasom-ukrajina-pidpishe-dogovir-pro-zakupivlju-vaktsini-proti-koronavirusa-z-shche-odnijeju-kompanijeju-stepanov-1536477.html”