Суд амністував керівника фірми, звинуваченого у підробці документів з капремонту господарчого двору театру ім. Гоголя

30

Нояб -0001

Суд амністував керівника фірми, звинуваченого у підробці документів з капремонту господарчого двору театру ім. Гоголя

В Статьи

Театр ім. М.В. Гоголя у Полтаві

У Полтаві звільнили від покарання керівника фірми, звинуваченого у зловживанні владою та підробці документів щодо капремонту господарчого двору театру ім. Гоголя Об этом сообщает utro.in.ua со ссылкой на СМИ.

Октябрський райсуд Полтави виніс вирок власнику та директору ТОВ «Спеціалізоване монтажне управління № 25» Ігорю Захаренку, звинуваченому за двома корупційними статтями щодо ремонту господарчого двору театру ім. Гоголя. 7 грудня суддя Віталій Микитенко визнав його винним лише у підробці документів і звільнив від покарання.

Нагадаємо, мова йде про кримінальне провадження стосовно капремонту господарчого двору театру за 251,3 тис.₴ Ігоря Захаренка звинувачували у зловживанні владою або службовим становищем (ч.2 ст.364 ККУ) та службовому підробленні (ч.1 ст.366 ККУ).

Згідно з матеріалами справи, у грудні 2015 року театр ім. Гоголя уклав із ТОВ «Спеціалізоване монтажне управління № 25» договір підряду на на капремонту господарчого двору. Роботи виконані не були, але Ігор Захаренко, як директор підписав довідку про вартість виконаних робіт та витрат, а також акт приймання виконаних робіт на усю суму договору.

Директор театру Олексій Андрієнко документи прийняв і поставив там власний підпис, хоча також знав, що роботи не виконані. За його вказівкою бухгалтер оформила платіжне доручення і «Спеціалізоване монтажне управління № 25» отримало з казначейства 251,3 тис.₴ Частину отриманих коштів Ігор Захаренко перерахував ТОВ «Крайт» та ще двом ФОПам.

На суді директор товариства визнав провину лише у підробці документів. За це і розкаявся. Причетність до зловживання владою він заперечив. За його словами, акт прийняття виконаних робіт та довідку за грудень 2015 року підписав, вважаючи, що роботи все одно будуть виконані. При цьому Ігор Захаренко погодився на пропозицію директора театру «врятувати» виділені кошти. Якщо б театр їх не освоїв, то лишився би без ремонту. Корисливих мотивів, за словами керівника фірми-підрядника, він не переслідував.

Чоловік пояснив, що ремонт покрівлі театру у грудні 2015 року не виконали через несприятливі погодні умови. 75,6 тис. грн, які фірмі за це заплатили, він повернув до бюджету. Ще частину грошей витратили на будівельні матеріали. Їх привезли на склад театру і зберігали там. За словами Ігоря Захаренка, навесні 2016 року погодні умови покращилися і роботи за договором виконали.

Суд дослухався до цих показів і виправдав директора ТОВ «Спеціалізоване монтажне управління № 25» у частині звинувачення у зловживанні владою. Водночас, він визнав винним у підробці документів. Йому призначили 3400 грн штрафу та позбавлення права займати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками на 1 рік. Від цього покарання Ігоря Захаренка звільнили, застосувавши п. «г» ст.1 ЗУ «Про амністію в 2016 році». Чоловік є інвалідом 3-ї групи.

Протягом 30 днів він або прокуратура можуть оскаржити вирок до Апеляційного суду Полтавської області.

Зазначимо, що обвинуваченим у цій корупційній справі був і директор театру ім. Гоголя Олексій Андрієнко. Його також визнали винним лише у службовому підробленні, а у зловживанні владою — виправдали. Прокуратура двічі подавала на це рішення апеляційну скаргу. Обидва рази суд повертав її для усунення недоліків. Останній раз прокурор відправив виправлену версію поштою, але надіслав вже після закінчення терміну подання. Тому суд відмовився її розглядати.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Джерело статті: “http://poltava.to/news/45352/”