Рибалка прокоментував заяву Київради щодо криптовалют

30

Нояб -0001

Рибалка прокоментував заяву Київради щодо криптовалют

В СтатьиУ профільному комітеті Ради вважають своєчасним звернення Київради стосовно криптовалют та краудфайндінгу. Об этом сообщает protest-ua.info со ссылкой на СМИ.


Про це заявив екс-голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Сергій Рибалка.


«Заява Київради відображає бажання представників столичної громади розвивати сучасні цифрові технології. Інтенсивні дискусії за останні кілька місяців суттєво змінили ставлення української влади до питання розвитку криптовалют в Україні», – сказав Сергій Рибалка.


За його словами, важливість законодавчого регулювання цієї сфери вже підтримують і в Нацкомфінполуг, і в НБУ.


«Є різні точки зору, тому під час доопрацювання нашого законопроекту буде ще багато дискусій, адже наше спільне завдання з одного боку надати поштовх розвитку нових фінансових технологій для розвитку всієї економіки та залученню нових інвестицій, а з іншого – захистити користувачів цих послуг», – підкреслив народний депутат України.


Як повідомлялося, у зверненні Київрада пропонує узаконити процедури блокчейна, краудфандінга й інших технологій. Також Київрада пропонує Верховній Раді і Нацбанку почати процес обговорення запуску національної криптовалюти. На думку міськради, таке рішення може замінити потребу в кредитуванні і зовнішніх інвестиціях.


Нагадаємо, що член комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка є ініціатором законопроекту №7183-1 «Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні». Зокрема, ключовий акцент зроблений саме на стимулюванні розвитку ринку, а не тільки на його регулюванні. Так, законопроектом пропонується наділити криптовалюти статусом фінансового активу. Згідно із законопроектом, кріптобіржи повинні будуть отримати статус фінустанов, ліцензії на свою діяльність і нести відповідальність за ведення діяльності з порушенням ліцензійних умов. Стимулювання буде полягати у встановленні пільгових тарифів на електроенергію (пільгові промислові тарифи в промислових парках та більш вигідні, ніж існуючі нічні тарифи для майнерів решти території України), а також пільгового та максимально спрощеного податку. В Зокрема, буде запропоновано встановити нульову ставку оподаткування покупки криптовалют і 2% збору в Пенсійний фонд при виході в гривню.


Як повідомлялося раніше, Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг готова взяти участь у подальшому доопрацюванні зареєстрованих в парламенті законопроектів №7183 та №7183-1, оскільки вважає необхідним надання юридичного статусу криптовалютам в Україні.


Нагадаємо, раніше Рибалка з лікарняного ліжка звинуватив владу в організації зняття його з посади голови комітету за його відсутності.
Джерело статті: “https://informator.news/rybalka-prokomentuvav-zayavu-kyjivrady-schodo-kryptovalyut/”