З Росії вислали польського історика після двох лекцій у Санкт-Петербурзі

30

Нояб -0001

З Росії вислали польського історика після двох лекцій у Санкт-Петербурзі

В Статьи


У Москві ФСБ затримала польського історика Генріха Глембоцького і вислала його з Росії

Про це повідомив Інститут національної пам’яті Польщі (ІНП), передає DW. Об этом сообщает КИЕВ НОВОСТИ со ссылкой на СМИ.

Зазначається, що історик провів дві відкриті лекції 22 і 23 листопада — в головному офісі петербурзького відділення "Меморіалу" та Польському інституті в Санкт-Петербурзі. Потім він відправився в Москву, а на виході з поїзда 24 листопада його затримали співробітники ФСБ.

Глембоцькому зачитали наказ про те, що він повинен покинути Росію протягом доби. Зараз історик уже в Польщі.

Як наголошує Інститут національної пам’яті Польщі, рішення ФСБ без зазначення фактичної причини висилки і можливості її опротестувати означає одночасно заборону на новий в’їзд на територію Росії.

Глембоцький запевнив, що відмовився підписувати документ, який йому пред’явили співробітники ФСБ. Російська сторона поки не прокоментувала ситуацію.

Довідка:

Генріх Глембоцький — доктор наук, науковий співробітник Ягеллонського університету. У Росії він був з 14 листопада — працював з архівними та бібліотечними матеріалами в області польсько-російських відносин у XIX і XX століттях. Це дослідження триває з 1994 року.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2017/11/27/z_rosiyi_vyslaly_polskogo_istoryka_pislya_dvokh_lekciy_u_sankt_peterburzi”