Про яке будівництво Канівської ГАЕС може бути мова?

30

Нояб -0001

Про яке будівництво Канівської ГАЕС може бути мова?

В Статьи

Об этом сообщает 57kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про яке бдудівництво Канівської ГАЕС може бути мова? Коли там ще багато неперепохованих воїнів полеглих в роки Другої Світової війни? (Кримінальний кодекс України ст.298 Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури.) За останні 17 років накопичилась певна інформація про поподії на Бучацько- Студенецькому плацдармі.

Зокрема, нам було відомо, що у самому Бучаку ще у 1941-му році було поховано чотирьох німецьких військовослужбовців. Це кладовище знаходилось у центральній частині села, на правому березі струмка, на площадці біля дороги. За словами місцевих жителів це кладовище було зруйновано під час будівництва ГАЕС. Цікаво, що за німецькими даними по Бучаку рахується 31 загиблий. Не виключено, що кладовище у 1943-му розширили, але можливо, що це реальні втрати, які зазнав вермахт при визволенні червоною армією села 11-го листопада 1943 року, адже вони не набагато відрізняються від заявлених радянськими джерелами.

За традиційною-ж практикою вермахту загиблих переважно відвозили у одне з найближчих тилових сіл і там ховали, тож основним об’єктом для пошуку став Іваньків, де за німецькими даними рахувалось 151 поховання, а ексгумовано у 2000-му році було лише 47 на двох кладовищах.

За нашими підрахунками, кладовищ мало бути три, а на ексгумованих кладовищах ще мали бути не виявлені поховання. Інформація стосовно неповного обсягу робіт, виконаного нашими попередниками, підтвердилася на першому-ж кладовищі — саме там ми і виявили згадані вище останки. Про яке бдудівництво Канівської ГАЕС може бути мова? Коли там ще багато неперепохованих хлопців? (Кримінальний кодекс України ст.298 Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури.)

Андрій ЧАЙКАДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1511634336-pro-yake-bdudivnitstvo-kanivskoyi-gaes-mozhe-buti-mova-.html”