ЮУ АЕС: хтось вкрав металоконструкції опор високовольтних ліній

30

Нояб -0001

ЮУ АЕС: хтось вкрав металоконструкції опор високовольтних ліній

В Статьи

Image_262Зловмисники наразили на небезпеку місто-супутник атомної станції та енергосистему півдня України. Об этом сообщает КРИМИНАЛ со ссылкой на СМИ.У результаті крадіжки елементів металоконструкцій опор високовольтних ліній 330 та 35 кіловольт виникла загроза відключення Ташлицької ГАЕС, а також знеструмлення Южноукраїнська і частини споживачів електроенергії Арбузинського району.


Нагадаємо: На Миколаївщині поліцейські затримали двох чоловіків, які різали електроопору повітряних електромереж на брухт


Зрізавши металеві кутники, кріпильні болти та шайби, зловмисники пошкодили чотири електроопори. Енергетики наголошують: такі пошкодження, особливо в разі погіршення погодних умов – сильного вітру, обмерзання тощо, – можуть призвести до падіння опор, що потягне за собою відключення високовольтних ліній.


Енергетики виявили крадіжку на електроопорах 23 жовтня під час планового обходу електроліній. За підрахунками фахівців загалом вкрадено більше 100 м металевих кутників загальною вагою дві з половиною тонни та орієнтовною вартістю 90 тис.₴ Того ж дня подано відповідну заяву до правоохоронних органів. Кримінальну справу розслідує Арбузинське відділення поліції. Для прискорення роботи та більш ефективного розслідування до слідчої групи включено представників Южноукраїнського відділення.


За інформацією правоохоронців, злочин підпадає під статтю 185 Кримінального кодексу України і тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.


Розрив мережі 330 кіловольт через пошкодження електричних опор може спричинити зупинку Ташлицької ГАЕС. Саме вона забезпечує баланс навантаження, а отже, стабільність роботи південного сектора енергосистеми України. Не менш важкими можуть бути й наслідки відключення лінії 35 кіловольт, що відповідає за енергоживлення міста-супутника АЕС Южноукраїнська та частини Арбузинського району.


Працівники поліції звертаються до всіх громадян та підприємств, які володіють будь-якою інформацією щодо незаконного продажу чи здачі металобрухту, у т.ч. й щодо вказаного злочину, повідомити про це поліцію.


До пильності закликає і адміністрація та колектив Южно-Українського енергокомплексу. Адже наслідки таких зухвалих крадіжок можуть торкнутися кожного. Нинішня ситуація це підтверджує. Заради миттєвого зиску злочинці наразили 40-тисячне місто на небезпеку відімкнення від електроживлення, а енергосистему півдня України — на загрозу нестабільної роботи. Тому енергетики просять повідомляти поліцію про всі випадки перебування сторонніх осіб і транспортних засобів поблизу ліній електропередач.


Джерело: ЮУАЕС


Читайте також: Поліція – про трагічні ДТП на Миколаївщині за 30 жовтняДжерело статті: “http://www.nikpravda.com.ua/yuu-aes-htos-vkrav-metalokonstruktsiyi-opor-visokovoltnih-linij/”