Вакцини від COVID-19 і почуття дежавю. The Economist назвав 10 тенденцій, які визначать 2021 рік

26

Нояб 2020

Вакцини від COVID-19 і почуття дежавю. The Economist назвав 10 тенденцій, які визначать 2021 рік

В Статьи

2020-й став роком надзвичайної невизначеності, і зараз найбільший «приз» на кону — можливість приборкати коронавірусну пандемію, але водночас з цим пов’язані економічні, соціальні та медичні ризики, пише авторитетний британський журнал The Economist.

Об этом сообщает Moscow PostХронiки коронавірусу. Останні новини
Все про епідемію коронавірусу в світі та карантин в Україні
Надсилаємо щоденно о 08:00


За місяць до настання нового року заступник редактора видання Том Стендідж назвав 10 тенденцій, за якими варто стежити в 2021-му.


На перший план вийде гонка за масове виробництво і поширення вакцин від коронавірусу, щоби позбавити світ від COVID-19. «Вакцинна дипломатія» буде супроводжуватися сутичками між країнами за право першими отримати ліки, випливає з матеріалу.


Друга тенденція — нерівномірне відновлення світових економік. На вихід з кризи впливатиме запровадження або зняття локдаунів і ситуація з коронавірусом, а також відхід урядів різних країн від карантинного режиму підтримки бізнесу. Водночас розрив між сильними і слабкими компаніями тільки збільшиться, припускають в The Economist.


11 карток
Коронавірус став частиною нашого життя. НВ зібрав все, що ми знаємо про нього майже за рік пандемії — 11 карток


Іншим викликом, зокрема для США, стане відновлення колишнього світового порядку. Журналіст зазначає, що проблеми, з яких можна почати новообраному главі Америки Джо Байдену — Паризька «кліматична» угода та ядерна угода з Іраном.


Напруга між США і Китаєм, найімовірніше, посилиться. «Не чекайте, що Байден припинить торгову війну з Китаєм. Навпаки, він захоче налагодити відносини з союзниками, щоби вести її більш ефективно. Багато країн — від держав Африки до країн Південно-Східної Азії — роблять все можливе, щоб уникати вибору сторін у міру зростання напруженості», — йдеться в статті.


Бізнес стає полем геополітичної битви. Ще одним фронтом боротьби між США і Китаєм є великі компанії, і не тільки такі гіганти, як Huawei і TikTok. Зараз керівники фірм стикаються з тиском не тільки зверху, але і знизу — з боку самих працівників, які все частіше виступають за соціальну справедливість і усвідомлене ставлення до екології та проблем зміни клімату.


Інший тренд — розвиток нових технологічних практик і звичок. Уже зараз багато компаній перейшли від живих зустрічей до формату відео-конференцій, а онлайн-шопінг, дистанційна робота та навчання стали чимось звичним. У 2021 році стане відомо, чи закріпляться ці тенденції в суспільстві, пише The Economist.


Світ стане менш доступним для подорожей. Обсяг ринку туризму скоротиться, а подорожі змінять формат, тяжіючи до внутрішніх турів. Авіакомпанії, готельні мережі та виробники літаків зіткнуться з труднощами, так само як і університети, що в значній мірі залежать від іноземних студентів, зазначає журналіст. Також постраждає інститут культурного обміну.


Читайте також:
Катерина Тейлор
Дивовижний час. В якому світі ми живемо


Позитивною тенденцією може стати можливість боротьби проти непоправних змін клімату, що відкрилася, - уряди багатьох країн вже інвестують в «зелені» плани з відновлення економіки.


2021-й стане роком дежавю. Багато політичних, спортивних та бізнес-заходів були перенесені на наступний рік через пандемію COVID-19, серед них — Олімпійські ігри та Всесвітня виставка, яка мала відбутися в Дубаї.


Пандемія спонукає світ звернути увагу на інші серйозні ризики. Серед них журналіст виділяє ядерний тероризм й антибіотикорезистентність, які роками недооцінювалися, як і загроза пандемії, про яку дослідники і аналітики неодноразово попереджали. Втім, зараз для них відкрилося вікно можливостей, для того щоби достукатися до політиків, підсумовують в The Economist.


Редактор: Олександр Стрельников


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/vakcina-vid-koronavirusu-ta-novi-tehnologiji-10-golovnih-tendenciy-2021-roku-ostanni-novini-50126384.html”