Глава МЗС висунув ексміністра фінансів Маркарову на посаду нового посла в США

21

Нояб 2020

Глава МЗС висунув ексміністра фінансів Маркарову на посаду нового посла в США

В СтатьиМіністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що запропонував на розгляд президента на посаду посла України в США кандидатуру ексміністра фінансів Оксани Маркарової.

Об этом сообщает Москов пост


Про це він написав у Facebook.


"Нинішній Посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував.


Кандидатуру нового Посла на розгляд Президента вносить Міністр закордонних справ. Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової. Процедура її оформлення запущена, але традиційно займає певний час. Можу дати лише одну пораду — судіть про призначення за підписаним указом президента, а не публікаціями в пресі", — зазначив він.
За словами Кулеби, у разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, "яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ".


"Про те, що Маркарову відправляють лише вибивати гроші з МВФ — це маячня. Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії Пані Посол України в США. Це безумовні плюси.


Колишня і успішна міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатом", — додав глава МЗС.


Перед цим видання ZN.UA з посиланням на джерело в Офісі президента повідомило, що Володимира Єльченка, призначеного надзвичайним і повноважним послом України в США президентом Зеленським менше року тому, вирішили замінити ексміністром фінансів Оксаною Маркаровою.


"Ідею вніс Андрій Єрмак. Необхідно вирішувати питання з МВФ. Грошей немає. А Маркарова там на хорошому рахунку", — заявив співрозмовник видання.


"В українському зовнішньополітичному відомстві джерело з приводу цього рішення висловило скепсис: "До Вашингтона після перемоги Байдена повертається "класика", а Маркарова не класичний дипломат. МВФ — дуже важливий фактор, але американський напрямок набагато ширший, системніший і вимагає більшої дипломатичної практики і кругозору", — пише ZN.UA.


Нагадуємо:

Маркарова працювала міністром фінансів з червня 2018-го року до березня 2020 року за двох урядів — Гройсмана та Гончарука.

4 березня Верховна Рада проголосувала за призначення нового складу уряду.

У червні 2020 року Маркарова повідомила, що повертається у бізнес сферу та реєструє стартап.

Економічна правдаДжерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/11/20/668215/”