Зеленський вніс до Ради законопроект про податкові пільги для культурних та туристичних проектів

16

Июль 2020

Зеленський вніс до Ради законопроект про податкові пільги для культурних та туристичних проектів

В Статьи

ОП

Об этом сообщает Устав Груп

Володимир Зеленський

ОП


Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про податкові пільги для низки проектів і програм у сфері культури, туризму та креативних індустрій.

Зеленський просить «невідкладно» розглянути зміни до Податкового кодексу України, повідомили в Офісі президента.

Відповідно до законопроекту, пропонується звільнити від сплати податку на прибуток підприємств (для юридичних осіб) та податку на доходи фізичних осіб (для громадян) цільові культурні гранти, що надаються на безоплатній і безповоротній основі.

У разі неповного або нецільового використання культурного гранту він визнається доходом і підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Президент пропонує знизити ставку ПДВ до 7% на постачання послуг з показу вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів, кінематографічних прем’єр, культурно-мистецьких заходів; показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проектів, проведення екскурсій у музеях, зоопарках та заповідниках та їхнього відвідування.

Читайте також:
Ткаченко повідомив про виділення коштів для культури. На що вони підуть

Знижену ставку ПДВ у розмірі 7% пропонується застосувати до розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення й показу фільмів, адаптованих в україномовні версії інклюзивного призначення, а також зі спеціальними адаптованими субтитрами, призначеними для перегляду особами з порушенням зору, субтитрами інклюзивного призначення, виконаними українською мовою (для осіб з порушенням слуху).

Законопроект містить норму про тимчасове, з 1 січня 2023 року до 1 січня 2025 року, звільнення від ПДВ операцій з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу національних фільмів та іноземних фільмів, які дубльовані, озвучені державною мовою на території України та адаптовані в україномовні версії інклюзивного призначення за допомогою тифлотехнологій та/або тифлозасобів (аудіодискрипції), а також зі спеціальними адаптованими субтитрами, призначеними для перегляду особами з порушенням зору, субтитрами інклюзивного призначення, виконаними українською мовою (для осіб з порушенням слуху).

Законопроект передбачає звільнення від ПДВ імпорту товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини.

Згідно з документом, пропонується продовжити до 1 січня 2025 року норму про звільнення від ПДВ операцій з постачання національних фільмів, постачання робіт та послуг з виробництва національних фільмів, постачання робіт та послуг з виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України, з тиражування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, з дублювання, озвучення державною мовою іноземних фільмів на території України, зі збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини.

Редактор: Оксана Соломка

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zelenskiy-iniciyuye-podatkovi-pilgi-dlya-kulturi-ta-turizmu-novini-ukrajini-50100194.html”