"Електроважмаш" з "Турбоатомом" може наростити замовлення для "Укргідроенерго" в 2-3 рази - Віктор Бусько

15

Июль 2020

"Електроважмаш" з "Турбоатомом" може наростити замовлення для "Укргідроенерго" в 2-3 рази - Віктор Бусько

В Статьи

ДП "Електроважмаш" з основним партнером — АТ "Турбоатом" бачить можливість наростити портфель замовлень для АТ "Укргідроенерго", що експлуатує всі великі гідроелектростанції на українських ділянках Дніпра та Дністра, в два-три рази за два роки.

Об этом сообщает Компромат


Про це повідомив тимчасово відсторонений на його прохання від виконання обов’язків гендиректора підприємства Віктор Бусько, передає "Інтерфакс-Україна".


"Спільно з основним партнером — "Турбоатомом" реалізується проект модернізації турбогенераторного устаткування "Укргідроенерго", в подальшому планується спільна участь у не менш великих проектах на атомних електростанціях України. Перспектива роботи з "Укргідроенерго" дуже серйозна. Ми бачимо можливість наростити портфель замовлень в два -три рази в перспективі найближчих двох років", — повідомив він.


Він нагадав, що такі великі проекти виставляються за міжнародними процедурами закупівлі та залучають топових світових виробників генераторів і турбін.


"Ми впевнені в своїх силах, і "Електроважмаш" має шанси не тільки поборотися, але і отримати замовлення за умови ретельної підготовки документів і зваженого підходу до формування ціни на послуги. Наша продукція не поступається за якістю, немає жодної причини, чому у нас ціна повинна бути вище австрійської або американської", — сказав Бусько.


Він повідомив, що по лінії поставок "Електроважмаш" — "Турбоатом" — "Укргідроенерго" була заборгованість за поставлену продукцію.


"Це було пов’язано з тим, що замовлення "Укргідроенерго" кредитує ЄБРР, у якого жорсткі правила роботи з підрядниками і перевірки документів на оплату. Це серйозні банкіри, з якими потрібно чітко і системно працювати. Ми за два місяці змогли налагодити ефективну взаємодію, тому пішли оплати, яких завод чекав. У найближчі тижні ми побачимо ще більше оплат за відвантажену продукцію", — розповів Бусько.


ПрАТ "Укргідроенерго" в 2020 році в рамках програми "Реабілітація гідроелектростанцій" планує реконструювати вісім гідроагрегатів на чотирьох станціях, зокрема, мова йде про гідроагрегат №6 на Київській ГАЕС, №13, №14, №15, №16 на Канівській ГЕС, №2 на Середньодніпровський №16 на Дніпровській ГЕС-2. Фінансування робіт заплановано за рахунок коштів компанії і грошей, залучених у Світового банку, ЄБРР і ЄІБ.


В цілому в період з 2020 по 2024 рік "Укргідроенерго" планує реконструювати 20 гідроагрегатів, а найстарішу станцію — Дніпровську ГЕС. К 1 січня проект "Реабілітація гідроелектростанцій" був профінансований на 10,346 млрд грн, в тому числі кредитні кошти МФО становлять 4,078 млрд, власні кошти компанії — 6,268 млн₴


"Електроважмаш" спеціалізується на виробництві потужних гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.


За даними Мінекономіки, в січні-вересні 2019 року завод скоротив чистий дохід на 16%, до 1,38 млрд грн, і отримав понад 33 млн грн збитку проти чистого прибутку 4,04 млн₴


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/jenergetika/2020-07-14/elektrotyajmash-s-turboatomom-mojet-narastit-zakazyi-dlya-ukrgidroenergo-v-2-3-raza---viktor-busko/203342”